Danish Match Design A/S konkurs

31. maj 2023
1 minuts læsetid

Gardinproducenten Danish Match Design A/S i Aalborg er gået konkurs. Kurator afsøger nu mulighederne for et salg af virksomheden.

Danish Match Design er specialiseret i design og produktion af gardiner til erhvervsvirksomheder, hoteller, skoler, hospitaler og plejecentret.

Virksomheden er erklæret konkurs i Skifteretten i Aalborg og advokat Rune Hyllested er udpeget som kurator i konkursboet.

“Jeg er i fuld gang med at afsøge muligheden for at få virksomheden solgt i sin helhed eller dele heraf”, siger han.

Læs mere om konkursen hos Nordjyske i artiklen “Gammelt familiefirma er røget på auktion” (betalingsartikel)

Er man interesseret i at købe virksomheden, kan man kontakte Rune Hyllestedmail eller telefon 22 22 55 24.

Vil du vide mere om emnet, kontakt mig.

    Ring 8.00 - 16.00
    +45 72 30 12 05
    Eller skriv til os 24/7
    mail@stormadvokatfirma.dk
    Rune Hyllested
    Advokat (L), Partner, CEO
    Copyright © 2023 STORM Advokatfirma P/S
    magnifiercross